CHP’Lİ BOZDOĞAN; "31 MART'TAKİ SEÇİM BEKA SORUNU DEĞİLDİR"

Okunma: 160
Mersin 16 Mart 2019 14:08
Videoyu Aç CHP’Lİ BOZDOĞAN; "31 MART'TAKİ SEÇİM  BEKA SORUNU DEĞİLDİR"
A
a

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr.Haluk Bozdoğan'ın Bahşiş Mahallesi'nde gerçekleştirdiği toplantı olumsuz hava şartlarına rağmen yoğun katılım gösterildi. Bozdoğan, " 31 Mart'taki seçim bir beka sorunu değil. 1930'dan beri yerel seçimler yapılıyor.Hiç hayatında beka sorununu yerel seçimlerde duyan var mı?" ifadelerini kullandı.

Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan , yerel seçim çalışmaları kapsamında dün akşam Tarsus'un  kırsal kesim mahallerinden Bahşiş'te vatandaşlarla bire araya geldi.  Kent genelinde birçok bölgede etkili olan sağanak yağışa rağmen çok sayıda vatandaş toplantıya katıldı. Etkinlikte katılımcılar "Doktor gelecek dertler bitecek", "Başkan Haluk Bozdoğan"  sloganları attı.

"SANDIKLARI PATLATA PATLATA GELİYORUZ"

Gençlerini kadınların ve annelerin gözlerinde umut ışığı gördüğünü söyleyen Bozdoğan , yapılan iki ankette açık ara önde olduklarını bildirdi. Bozdoğan , "Hiç şüpheniz olmasın sandıkları patlata patlata geliyoruz. Biz Tarsus ittifakı için geliyoruz. Biz halkımızla birlikte bu seçimi kazanacağız ve halkımızla birlikte bu kenti yöneteceğiz. El ele kola, birbirimizin gözünün içine baka baka  ve birbirimizi severek bu kenti  yöneteceğiz" dedi.

"1930'DAN BERİ YEREL SEÇİMLER BEKA SORUNUNU DUYAN VAR MI?"

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek seçimin bir beka sorunu olmadığına değinen Bozdoğan, "31 Marttaki seçi,m bir beka sorunu değil. Irakta askerlerin başına çuval geçirirken beka sorunu değil miydi. Fetö yapılanması  Türk ordusun içine girdiğinde yaptıkları beka sorunu değil miydi. Habur kapısında PKK'ları karşıladıklarında beka sorunu değil miydi. Değerli dostlar,akıl tutulmasına hiç gelmeyin. Zora geldikleri zaman beka sorunu diyorlar. 1930'dan beri yerel seçimler yapılıyor.Hiç hayatında beka sorununu yerel seçimlerde duyan var mı? Cumhur ittifakı alanlarda ve meydanlarda yarım saat beka sorunun anlatıyorlar.yapacakları projeleri anlatamıyorlar. Niye anlatamıyorlar. Osmanlı hamamları dediler yapamadılar, katlı otopark dediler yapamadılar. Bu insanların aslında bir  özür borcu var. Bir insan projelerini yazıp, yapamazsa bu halktan özrü dilemesi gerekir" şeklinde konuştu.

"KÖYLERDE ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİ KURACAĞIZ"

Kendisini dinleyenlere projelerini söyleyen Bozdoğan , sözlerine şu ifadelere yer verdi; " Tarsus'un en ücra köylerine kadar dünya kadar var.Sorunların çözüm yeri siyaset olunca da siyasilerin yapıcı olması gerekir ve hoşgörülü olması gerekir. Ben bunların son 5 yılda neler yaptıklarını anlatmaya bile değer görmüyorum. Bir belediye başkanın görevi müteahhit değildir.  Bir belediye başkanı şehir köylerde 3 ana kriteri düşünmesi gerekir.Birincisi ekonomi, gelirdir. İkincisi eğitim üçüncüsü sağlıktır. Bir kent bu üç ana unsurla güçlenir. Kentin sorunlarına hakimiz. Aylardır ekibimizle çalışıyoruz. Projeler çok sizin zamanınızı alıp düşündürmek istemiyorum. Ama iki tane projemiz çok önemli. Down sendromlu olan otizm olan zeka düzeyi,  çocuk felçli olan insanlarımızın  aileleriyle birlikte doğal terapi verebilecek bir alan kurulacak. Ayrıca engelli vatandaşlarımıza resim, müzik ahşap boyama gibi, bahçesini ekmek gibi, bir proje. Bu proje Türkiye'de dünyada benzer olmayan bir projedir.Bunun yanı sıra tarım bölgelerinde ile sit alanları Tarsus'ta oluşturulacak.bu kente son 5 yıla bakıldığında betona verilen ranta gömülüp kaldık.  Bizler bu kente zarar vermek değil. Bizler bu kentte halkımızın cebine doldurmak , halkımızın eğitim ve sağlığını iyileştirmek için çabalıyoruz. Köylümüzün hakkını altın terine korumak zorundayız.Onun için köylerde üretici kooperatifleri kuracağız. Çok önemsiyorum bu projeyi. Ürünlerini tüccara kaptırmayacaksınız" Bozdoğan , doğal afet  olaylarının her yıl çiftçiyi olumsuz etkilediğini belirterek, olabilecek sel felaketlerinde maddi ve manevi olarak destek olacağını söyledi.

"KOCAMAZ'A YAPILANLAR BENİM YÜREĞİM KABUL ETMİYOR"

Öte yandan , Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın aday olamamasına da değinen Bozdoğan ,"  Sayın Kocamaz'a en büyük vefasızlık gösterdiler. Ona yapılanlar benim yüreğim aslan kabul etmiyor ve bu  bir demokrasi ayıbıdır" diye konuştu.
Konuşmalarının ardından partililer ve vatandaşlar, , yüzlerce aracın katıldığı konvoy ile şehir turu yaptı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat