CHP'li Gökçel'den sanayi sitesi desteği

Okunma: 27
Genel 23 Şubat 2020 23:59
Videoyu Aç CHP'li Gökçel'den sanayi sitesi desteği
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, sanayi bölgelerinin ve ticareti geliştirecek yatırımların oluşturulmasının hem Mezitli'de yaşayanlar hem de ekonomi açısından olumlu olacağını söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mezitli'nin son yıllarda büyük gelişme kaydettiğine işaret ederek, "Dolayısıyla insanların günlük yaşamında ihtiyacı olan bir takım hizmetleri yakın mesafeden alabilmeleri için planların yapılıp, yatırımların önünü açmak Mezitli için de Mersin için de çok olumlu olur. Birincil önceliğimiz daralan tarım alanlarının, son yıllarda küresel iklim değişikliği ile beraber oluşan kötü hava şartlarının, toprakların tuzlanmasının, kireçlenmesinin getirdiği netice sonrası, nüfusumuz da artıyor, üretim alanlarını da korumamız gerekiyor. Tarım alanlarına, üretime zarar vermeyecek şekilde, uygun bir bölgede sanayi alanı yaratılmalı.
 
Tarım alanlarını koruma şartı ile sanayi bölgelerinin de ticareti geliştirebilecek yatırımların oluşturulması hem Mezitli'de yaşayan vatandaşlarımız açısından hem de ekonomi açısından olumlu olur diye düşünüyorum. Hassasiyetimiz üretim alanlarını göz önünde bulundurarak bir planlamanın yapılması" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat