Çocuk haklarını haykırıp sokak hayvanlarını beslediler

Okunma: 96
Mersin 25 Kasım 2019 00:14
Videoyu Aç Çocuk haklarını haykırıp sokak hayvanlarını beslediler
A
a

Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Sadık Gürsoy 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Mezitli Belediye Başkan Vekili Ali Doğaner’in de katıldığı basın açıklamasında çocuklar örnek olacak bir projeye imza atarak hazırladıkları mamalarla sokak hayvanlarını besledi.

Mezitli Kent Konseyi Salonunda gerçekleşen basın açıklamasında çocuk meclisinin yaptığı ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Gürsoy, “Meclisimiz kent içerisinde yaşayan tüm çocukların renk, ırk ve inancına bakmadan bir araya gelerek, öğrenirken eğlendiği, toplantılar yaparak önemli kararlar alındığı, söz söyleme haklarının olduğu demokratik bir meclistir. Çocuk meclisimizin görüşlerini alarak değer veren, sonsuz desteğini her zaman bizlere hissettiren, Mezitli Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan olmak üzere, Başkan Sibel Gelbul nezdinde tüm Kent Konseyi üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
Dünya üzerinde tüm çocukların eşit olduğunu, eğitim, sağlık ve barınma gibi haklara doğuştan sahip olduğunu ifade eden Gürsoy, “Mezitli Kent konseyi Çocuk meclisi olarak tüm Dünya’da çocuk haklarının korunması için ‘mavi balon’ etkinliğine biz de destek veriyoruz. Yaşımız küçük, deneyimimiz az olabilir. Hata da yapabiliriz. Ancak bizim de oyun oynamaya, kitap okumaya, ücretsiz eğitim almaya, temiz yerleşime, güvenli alanlarda yaşamaya, hayallerimizin peşinden koşmaya ve özgürce bunları söylemeye hakkımız var” diye konuştu.
Basın açıklamasından sonra, kendi okullarında dağıtmak üzere 200 adet kedi ve köpek maması hazırlayan Çocuk Meclisi üyeleri örnek bir projeye imza attı. Çocuklar, parklarda bulunan sokak hayvanlarını besledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat