Gürsoy: Mezitli'nin acil sanayi sitesine ihtiyacı var

Okunma: 33
Genel 24 Şubat 2020 00:00
Videoyu Aç Gürsoy: Mezitli'nin acil sanayi sitesine ihtiyacı var
A
a

Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve eski MEGİAD Başkanı Alper Gürsoy, oturanlarla, konut sayısı dikkate aldığında Mezitli'nin acil bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, yeni sanayi sitesinin gelecekte büyüme öngörüsü üzerine kurulması gerektiğini söyledi.


Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve eski MEGİAD Başkanı Alper Gürsoy, Mezitli'ye yapılacak sanayi sitesi ile ilgili görüşlerini paylaştı.
 
Mezitli'nin acil yeni bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Gürsoy, şunları söyledi: "Sıfır otomobil piyasası Mezitli'de, servis noktaları Mezitli'de. Mezitli Sanayi Sitesi, 20 yıl hangi büyüklükte ise, şuanda da aynı büyüklükte. Kentin en doğusundaki sanayi sitesi ile bizim aramızda yaklaşık 25 kilometre mesafe var. Burada oturanlarla, konut sayısını dikkate aldığınızda acil olarak bir sanayi sitesine ihtiyaç var. Gelecekte büyüme öngörüsü üzerine kurulmalı. Etrafı tekrardan konut alanları ile çevrildikten sonra yine tıkanıp kalacaksa iyi bir planlama olmaz."
 
SANAYİ SİTESİ DE BİR İHTİYAÇ 
 
Hem Mersin'de bir sanayi sitesi eksikliği olduğunu hem de Mezitli imar planında genişleme sahası ve sanayi tesisleri olarak ciddi bir eksiklik olduğunu dile getirerek, "Mezitli imar planı 1/100 binlik imar planında Mezitli'nin ihtiyaçları göz önüne alınmamış. İmar planının gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Elbette belediyeler çok daha iyisini bilir. Ama bugün baktığınızda Mezitli'de neredeyse boş daire yok. Demek ki bir ihtiyaç var! İnsanlar Mezitli'de oturmak istiyor. Belediyelerin de bunun önünü açmalı. Bu bölgede oturanların temel ihtiyaçlarının yanında sanayi sitesi de bir ihtiyaç. Bunun olmaması da büyük bir eksiklik. Planlarken bugünü değil 10 yıl sonrasını planlamak gerekir" dedi.


Editör: Can GÜNGÖR
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat