Kılıç’tan Marmara Depremi’nin 20. yıl dönümünde anma mesaji

Okunma: 129
Gündem 17 Ağustos 2019 19:02
Videoyu Aç Kılıç’tan Marmara Depremi’nin 20. yıl dönümünde anma mesaji
A
a

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, 17 Ağustos 1999’da gerçekleşen Marmara Depremi’nin 20. Yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kılıç, yayınladığı anma mesajında:
 
“Türkiye yakın tarihinin en büyük felaketi olarak gösterilen 17 Ağustos Marmara Depreminin üzerinden tam 20 yıl geçti.  1999 yılının 16 Ağustos’u 17 Ağustos’a bağlayan gece saat 03.02’de meydana gelen, büyüklüğü 7,4 olan ve yalnızca 45 saniye sürmesine rağmen bize bir ömür gibi gelen deprem felaketinde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti.
 
Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Bolu, Bursa, Eskişehir ve Yalova’da can kaybına neden olan 120 km uzunluğundaki fay hattının kırıldığı bu depremin merkez üssü olan Gölcük, en çok kaybının yaşandığı yerdi. Hiçbirşeyin insan hayatından daha değerli olmadığı gerçeğinden hareket ederek, insanı öldürenin deprem değil, çarpık ve yetersiz yapılar olduğunu bu büyük felakette ciddi bir bedel ödeyerek hep birlikte öğrendik.
Depremde hasar gören 365 bine yakın bina binlerce vatandaşımıza mezar olurken, en az iki katı insanımız da yaralandı. Deprem gerçeğine karşı toplum olarak her zaman hazır olmamız gerektiğini asla unutmamalı ve kentsel dönüşümün devam etmesi için cesur adımlar atmayı hep birlikte sürdürmeliyiz. Deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, geride kalanlara sabır diliyorum. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat