MERYAD VE İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Okunma: 78
Genel 16 Aralık 2019 15:31
Videoyu Aç MERYAD VE İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI
A
a

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) ve İş-Kur’un işbirliğinde istihdama yönelik protokol anlaşması yapıldı.

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) ile İş-Kur, istihdam konusunda güç birliği yaptı. MERYAD Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş ve İş-Kur Mersin İl Müdürü Halil Bozkurt’un katılımı ile yapılan protokolde istihdamı arttırabilmek, iş gücünü değerli kılmak ve işsizliğin önüne geçebilmek adına anlaşma yapıldı.
 
DOĞMUŞ: İSTİHDAM KONUSUNA ÖNEM VERİYORUZ
Protokol anlaşmasında konuşan MERYAD Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, Mersin’de üretimi, yatırımı ve istihdamı arttırabilmek adına yoğun çaba sarfettiklerini belirterek, “İstihdam konusuna çok önem veriyoruz. İşsizliğin oldukça arttığı bir dönemde MERYAD olarak istihdamı arttırmak için projeler üretiyoruz. Bu bağlamda da İŞ-KUR ile söz konusu protokolü imzaladık. Hem ülkemize, hem de Mersin’imize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Başkan Doğmuş son olarak, “MERYAD olarak, istihdamı nasıl arttırırız, istihdam yaratılacak ortamları nasıl arttırabiliriz diye düşünerek yola çıkıyoruz. Bundan sonraki süreçte de Mersin’de üretimi, yatırımı, istihdamı nasıl arttırabilirizin peşinde olacağız” şeklinde konuştu.  
 
BOZKURT: İŞ VERENLERE DESTEK VERİYORUZ
İş-Kur Mersin İl Müdürü Halil Bozkurt ise, işverenlere verdikleri destekleri anımsatarak, “Ülkenin çarkının dönebilmesi için; yatırım, ihracat ve istihdam olmalı. Üretim var, çark dönüyor fakat üretilen ürünü satacak kimse bulamıyorsunuz. 2019 yılında, İş-Kur Genel Müdürlüğü’nün devreye soktuğu ‘Teşvik değil, destek’ adlı kısa çalışma ödeneği de var. Biz bu desteği Mersin’de 43 firmaya sağladık. Yine bu proje ile büyük firmaların daralmaya veya kısaltılmaya gitmesini İş-Kur olarak engellemeye çalıştık.” dedi.
Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş ve İş-Kur Mersin İl Müdürü Halil Bozkurt, işbirliği protokolünü imzaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat