MEZİTLİ BATI HAVZASI 2. KADEME KANALİZASYON HATLARININ YAPIMINDA SONA GELİNDİ

Okunma: 85
Genel 31 Ekim 2019 01:19
Videoyu Aç MEZİTLİ BATI HAVZASI 2. KADEME KANALİZASYON HATLARININ YAPIMINDA SONA GELİNDİ
A
a

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mezitli İlçesi’nde devam eden Batı Havzası 2. kademe kanalizasyon hatları döşeme çalışmalarında sona yaklaştı.

Mezitli’nin kanalizasyon eksikliklerinin giderilmesi kapsamında ihale edilen ve yapımına devam edilen “Mersin İli Mezitli İlçesi Batı Havzası 2. Kademe Kanalizasyon Şebeke Hatları Yapım İşi” kapsamında Hürriyet, Deniz, Tece, Seymenli, İstiklal, Davultepe, 75. Yıl, Davultepe, Cumhuriyet ve Esenbağlar Mahalleleri’nde yaklaşık 29 km kanalizasyon şebeke hattı ile parsel bağlantı hatları yapımı tamamlandı.
 
Kanalizasyon çalışmalarının tamamlanması ile Hürriyet, Deniz, Tece, Seymenli, İstiklal, Davultepe, 75. Yıl, Davultepe, Cumhuriyet Mahallelerinde eksik kalan yerler ile Esenbağlar Mahallesi’nin tamamında toplamda yaklaşık 33 km şebeke hattı ile şebeke hatlarına bağlı parsel bağlantı hatları 2019 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Mezitli İlçesi Tece ve Davultepe bölgesinin kanalizasyon hatlarının  Mezitli Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlanmasıyla bölge sakinlerinin kanalizasyon şebeke sorununa kalıcı bir çözüm getirilecek.
 
 
EDİTÖR: CAN GÜNGÖR
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat