Mezitli için Mersin tek yürek

Okunma: 183
Genel 24 Şubat 2020 00:07
Videoyu Aç Mezitli için Mersin tek yürek
A
a

Mezitli'ye sanayi sitesi kurulacak


Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Sanayi Sitesi'ni yerleşim merkezlerinin dışına taşıyacaklarını, mobilyacılar ile oto galericiler için de sanayi sitesi kuracaklarını açıklamıştı. Sivil toplum örgütleri ile iş dünyası da yeni sanayi sitesinin kurulması için tam desteklerini açıkladı.
 
Mezitli'nin hızla büyüyen ilçelerin başında geldiği ve yerleşim alanlarının ortasında kalan mevcut sanayi sitesinin yeteriz olduğu konusunda herkes hem fikir. Tarım OSB olarak işaretlenen alanın sanayi alanı olarak imar planında işaretlenmesi Büyükşehir Meclisinin de gündemine gelmiş, teklif oy birliği ile ilgili komisyona havale edilmişti.
 
Başta Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere çok sayıda sivil toplum örgütü ile iş dünyasından önemli isimler ve siyasetçiler Mezitli'de yeni bir sanayi sitesinin ihtiyaç olduğu ve projenin hayata geçirilmesi konusunda görüşlerini dile getirdi. 
 
Esnafın talebine Mezitli Belediyesi de ilgi gösterdi ve çalışmalar için kolları sıvadı. Mezitli'nin otomotiv sektöründe çok geliştiğini, birkaç firma dışındaki tüm otomotiv bayilerinin ilçede yer aldığını ifade eden Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 2 yeni sanayi sitesi kuracaklarını açıklamıştı.


Editör: Can GÜNGÖR
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat