TARHAN ‘TARIM ARAZİSİ’ DEDİĞİ YERİ ENTEGRE TESİS ALANI OLARAK İMARINI YAPTI

Okunma: 109
Genel 20 Kasım 2019 21:45
Videoyu Aç TARHAN ‘TARIM ARAZİSİ’ DEDİĞİ YERİ ENTEGRE TESİS ALANI OLARAK İMARINI YAPTI
A
a

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ? Mezitli’de yapılması planlanan ve Mezitli sanayi esnafının rahatlamasını sağlayacak olan Sanayi Sitesi projesi imara takıldı.

2017 yılında Mezitli Belediyesi tarafından Tarım ve Hayvancılık Entegre Tesis Alanı olarak imarı yapılan ancak daha sonra yapılacak tesis alanının bölgeye hiçbir fayda sağlamayacağı için Sanayi Sitesi yapılması gündeme gelince söz konusu arazinin tarım alanı olduğunu gündeme getirerek karşı çıkan Mezitli Belediyesi, 1/1000’lik imar planında araziyi Tarım ve Entegre Tesis Alanı olarak işaretlemesi kafalarda soru işaretleri bıraktı. Mezitli Belediyesi’nin bu hamlesi ise akıllara ‘hani burası tarım arazisiydi?’ sorusunu getirdi.

TARIM ARAZİSİ DİYE KARŞI ÇIKMIŞLARDI
Mezitli’de yapılması planlanan Sanayi Sitesi Projesi, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın engellemesi ile rafa kalktı. 2017 yılında söz konusu araziyi Tarım ve Hayvancılık Entegre Tesis Alanı olarak imarını yapan Mezitli Belediyesi, daha sonra arazinin Sanayi Sitesi’ne dönüştürülmesi gündeme gelince, bölgenin tarım arazisi olduğunu iddia ederek projeye karşı çıktı. Konu ile ilgili bölge halkına propaganda yaparak projeye karşı çıkmasını sağyalan Başkan Neşet Tarhan, geçtiğimiz günlerde yapılan Meclis toplantısında aynı bölgeyi 1/1000’lik imar planında Tarım ve Hayvancılık Entegre Tesis Alanı olarak işaretlemesi kafalarda soru işaretleri bıraktı. 

HANİ TARIM ARAZİSİYDİ?
Söz konusu alanda yeşil alanın katledileceğini ve tarım arazilerinin yok edileceğini iddia ederek Sanayi Sitesi yapılmasına karşı çıkan Başkan Tarhan’ın araziyi 1/1000’lik planda Tarım ve Hayvancılık Entegre Tesis Alanı olarak işaretlemesi akıllara ‘hani tarım arazisiydi?’ sorusunu getirdi. Söylemleri ile icraati arasında çelişki doğuran Başkan Tarhan’ın bu hareketi ise sanayi esnafının tepkisine sebep oldu. Tarım ve Hayvancılık Entegre Tesis Alanı’nın yapılması ile bölgedeki tarım arazilerinin yok olacağını savunan Mezitli esnafı, bu tesisin bölgeye hiçbir fayda sağlamayacağını ve savunulan tarım arazilerinin yok olacağını belirtti.

EDİTÖR: CAN GÜNGÖR
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat